Aktywny przedszkolak – sportowiec na medal

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

programowo-metodyczna

Imię i nazwisko autora:

Iwona Strach, Natalia Turów

Temat innowacji:

„Aktywny przedszkolak – sportowiec na medal”

Nazwa szkoły: Przedszkole Miejskie nr 3 im. Krasnala Hałabały

Autor: Iwona Strach, Natalia Turów

Temat: „Aktywny przedszkolak – sportowiec na medal”

Rodzaj innowacji: programowo-metodyczna

Data wprowadzenia: 01.10.2021

Data zakończenia: 20.06.2021

Zakres innowacji:

Adresatami innowacji są 5 i 6 – latki. Czas realizacji innowacji obejmuje czas od 01.10.2021 do 20.06.2021 r. z możliwością jej kontynuowania w następnym roku szkolnym.

Zajęcia innowacyjne odbywać się będą: w części teoretycznej w przedszkolu 1x w miesiącu oraz w części praktycznej na boisku 1x w miesiącu.

Niniejsza innowacja ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijania ogólnej sprawności fizycznej.  Ma ona zachęcać i motywować dzieci do poznania różnych dyscyplin sportowych.

Motywacja wprowadzenia innowacji:

Inspiracją do powstania innowacji „Aktywny przedszkolak – sportowiec na medal” są obserwacje dzieci i rodzin dotyczące: coraz mniejszej sprawności fizycznej dzieci, coraz większej otyłości dzieci, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Na podstawie wieloletnich obserwacji w pracy w przedszkolu zauważyłyśmy, że dzieci wykazują się dużą potrzebą ruchu, dlatego też główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba zorganizowania interesujących zajęć sportowych.

INNOWACJA REALIZOWANA JEST W GRUPIE V i VI