AUTOEWALUACJA

Nasze przedszkole od 2013 roku należy do Lubuskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

Od tamtej pory podczas realizacji programu Promocji Zdrowia staramy się  pokazać ludziom, że mogą zwiększyć kontrolę nad własnym zdrowiem i wpłynąć na jego poprawę. Każdy z nas może, a nawet powinien podejmować działania w zakresie zapobiegania chorobom oraz poprawy i wzmacniania swojego zdrowia. Istotą Przedszkola Promującego Zdrowie jest całościowe  podejście do zdrowia.  Dlatego w swych działaniach skupiamy się nie tylko na aspekcie fizycznym, ale także na aspekcie: psychicznym, społecznym, duchownym. Ważnym elementem jest również atmosfera panująca w przedszkolu dlatego wspólnie troszczymy się o dobre relacje społeczne, wzajemnie zrozumienie i empatię, które w znaczący sposób wpływają na poprawę samopoczucia.

W 2021 roku  odnowiliśmy Wojewódzki Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

Przyznanie Certyfikatu, a więc włączenie naszego przedszkola do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie zostało poprzedzone okresem  intensywnej działalności całej społeczności przedszkolnej na rzecz promocji zdrowia. Obecnie staramy się o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie.

Zgodnie z wytycznymi Przedszkole Promujące Zdrowie tworzy plany działań dla całego przedszkola oraz przeprowadza autoewaluację, która  pokazała nam w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy pod kątem prowadzenia działań związanych z promocją zdrowia. Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród nauczycieli,  rodziców i pracowników niepedagogicznych wyłoniono nie tylko problem priorytetowy, ale także obszary, które wymagają poprawy, udoskonalenia we wszystkich standardach.

Poniżej w załącznikach prezentujemy:

Raport końcowy z autoewluacji

Wyniki autoewaluacji