Przedszkole promujące zdrowie

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:
  • zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  •  podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

W modelu PPZ uwzględniono trzy poziomy: warunki dla tworzenia PPZ, główne obszary jego działań i oczekiwane efekty
Podejmowanie działań dla wzmacniania zdrowia przez dzieci, pracowników i rodziców dzieci
Dobre samopoczucie w przedszkolu członków jego społeczności
OCZEKIWANE EFEKTY

GŁÓWNE OBSZARY DZIAŁAŃ

Struktura i organizacja sprzyjające uczestnictwu, planowaniu, systematyczności i skuteczności działań
Promocja zdrowie w dokumentach, pracy i życiu przedszkola
WARUNKI DLA TWORZENIA PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE

Standardy przedszkola promującego zdrowie

1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych, zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
  2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
  3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną dzieci i stwarza im warunki do praktykowania w codziennym życiu zachowań prozdrowotnych.
  4. Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.
 Zespół ds. promocji zdrowia

Przedszkola Miejskiego nr 3
im. Krasnala Hałabały:

• Dyrektor: Renata Maniukiewicz
  • Koordynatorzy – Marzena Adamska, Iwona Strach
  • Nauczyciele – Natalia T., Małgorzata O.
  • Rodzice – Joanna N., Katarzyna W.
  • Pracownicy niepedagogiczni – Agnieszka B., Katarzyna S.
Tel. 957223363